فهرست مطالب

صفحات مهم

به روانشناس چه بگوییم؟

اکنون شما تصمیم گرفته اید که برای درمان بیماری روانی خود یا مقابله با چالش مهم زندگی خود به یک روانشناس مراجعه کنید ، زمانی که تصمیم به رفتن گرفته اید ، زمان ملاقات را مشخص کرده اید و خود را آماده این جلسه کرده اید اما ممکن است زمانی که وارد مطب شده اید و روبرو روانشناس نشسته اید ذهن شما خالی شود یا  با وجود درک این موضوع که صحبت در مورد مسائل شخصی زندگیتان میتواند کمک بزرگی به شما کند ولی صحبت در موردشان برایتان سخت باشد

در این مقاله یاد می گیرید که چگونه با روانشناس خود ارتباط برقرار کنید و بتوانید به راحتی صحبت کنید.

یادگیری هنر بی پرده صحبت کردن :

  • قبل از حضورتان در جلسه آنچه را که میخواهید بیان کنید برنامه  ریزی کنید و تمرین کنید و خوب فکر کنید که میخواهید درمورد چه چیزی صحبت کنید

  • آنچه را که میخواهید با حضورتان درآنجا بدست بیاورید بیان کنید . زمانی که در مورد اهدافتان و انتظارات خود با روانشناس صحبت  می کنید میتوانید معیار هایی که به کمک آن به سنجش موفقیت خود در طول مسیر به آن نیاز دارید، دست پیدا کنید .

  • افکار و احساسات خود را به اشتراک بگذارید . درمورد هرچیز که حس میکنید ، حتی اگر فکرمیکنید بی اهمیت است با روانشناس خود صحبت کنید .اگر از گفتن واقعیت های زندگیان که خجالت زده تان میکند سرباز زنید ،روانشناس هیچ کمکی نمیتواند به شما کند .به عبارت دیگر روانشناس  ها خواننده ذهنتان نیستند!

  • به روانشناس به چشم نزدیک ترین محرم خود ببینید و به یاد داشته باشید  که او طبق قانون  موظف است از راز های زندگیتان محافظت کند و این را بدانید  که شما هرچیزی را میتوانید به روانشناس خود بگویید  بدون اینکه نگران قضاوت یا انتقاد آن باشید.

  • جزیئات روزمره زندگی خود را بازگو کنید برای مثال : برنامه خواب ، برنامه غذایی و مدت  فعالیت های هفتگی بدنتان

  •  و سخن آخر با خودتان و با روانشناس تان صادق باشید.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید