جستجوی مقاله مورد نظر
صفحات مهم

مشاوره روانشناسی چیست؟

فهرست مطالب

مشاوره روانشناسی یک تخصص در روانشناسی حرفه ای است که یک تمرکز روی تسهیل عملکرد فردی و غیرفردی را در طول چرخه ی زندگی برقرار می کند. این تخصص به نگرانی های احساسی، اجتماعی، شغلی، تحصیلی، مربوط به سلامت، توسعه و سازمانی توجه ویژه ای دارد.

تمرین مشاوره روانشناسی، شامل طیف گسترده ای از تمرین های حساس به فرهنگ می شود که به مردم کمک می کند تا بهزیستی، آرام کردن پریشان حالی، ناسازگاری و حل بحرانشان را بهبود ببخشند و قابلیت آن ها برای عملکرد بهتر در زندگی شان را افزایش می دهد. با توجه به دقت آن روی جفت مشکلات پیشرفتی عادی و مشکلاتی که با اختلالات فیزیکی، احساسی و ذهنی در ارتباط هستند، این تخصص در حیطه های گسترده تر روانشناسیِ مبتنی بر تمرین، دارای یک دیدگاه منحصر به فرد است.

روانشناسان مشاوره به افرادی از همه ی سنین و همه ی فرهنگ های پیش زمینه در قالب نشست های انفرادی و هم نشست های گروهی خدمت می کنند‌. آن ها همچنین به طور مرتب به سازمان هایی که به دنبال افزایش کارایی شان هستند یا به دنبال زندگی بهتر اعضایشان هستند مشاوره می دهند.

مداخلات مورد استفاده روانشناسان مشاوره ممکن است کوتاه یا طولانی مدت باشد: آنها غالباً مربوط به مسئله و هدفمند هستند. این فعالیت ها توسط فلسفه ای هدایت می شود که به تفاوت ها و تنوعات فردی، تمرکزی روی پیشگیری، توسعه و سازگاری در طول زندگی ارزش قائل است.

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.