دایره راحتی

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

چرا خارج شدن از دایره راحتی دشوار است؟

قدم برداشتن به خارج از دایره راحتی معمولاً چالش برانگیز است.برای کاهش وزن و رژیم گرفتن باید تا حدودی از غذاهایی که دوست داریم صرف نظر کنیم،برای خروج از رابطه ای که مخرب است باید تحمل و توانایی تنها ماندن و دل کندن را داشته باشیم،اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید باید قدرت تحمل شکست و مشکلات نادیده گرفته شدن را داشته باشید.ما معمولاً از بسیاری از کارهایی که به نفعمان است خودداری می کنیم به این دلیل که رنج زیادی را باید متحمل شویم و از ” دایره راحتی ” خود خارج شویم.

اما برای خیلی از ما این یک واقعیت است: همانطور که رشد می کنیم و در شغلمان و در زندگی پیشرفت می کنیم گاهی اوقات با شرایطی خارج از دایره راحتی مان مواجه شده ایم که نیاز بوده سبک رفتارهایمان را مطابق با آن ها تغییر دهیم و این کار را انجام داده ایم.همانطور که مدیرعامل IBM جینی رومتی گفته: ” رشد و راحتی را نمی توان همزمان کسب کرد! “

خارج شدن از دایره راحتی
http://دایره راحتیhttp://ravanyari.com/%d8%b4%d8%a7%d8%af%db%8c/

آبراهام مازلو روانشناس معروف و نظریه پرداز در مورد سلسله مراتب نیازهای انسان،نیز در همین زمینه گفته است که: ” انسان در هر موقعیتی فقط دو گزینه پیش رو دارد،یا قدم به جلو بگذارد و رشد را تجربه کند یا قدم به عقب بردارد و امنیت را تجربه کند “.

در ادامه پنج چالش بزرگ در مسیر خروج از دایره راحتی را برای شما می گوییم:

1. اولین چالش ” تأیید دیگران ” است.

معمولاً وقتی خارج از منطقه ی امن رفتار می کنید حس ” غیرطبیعی بودن ” به ما دست میدهد.

حالتی را تصور کنید که یک جوان کارآفرین می خواهد ایده اش را در یک جلسه به سرمایه گذاران که معمولاً مسن و با تجربه هستند ارائه کند،احتمالاً برای این مسئله صدای خود را بلند تر می کند تا حالت طبیعی بودن و تأیید دیگرا را به دست آورد.

2. دومین چالش ” شایستگی و صلاحیت ” است.

گاهی اوقات ممکن است احساس کنید لیاقت ندارید و علاوه بر این عرضه کافی را ندارید! خواه صحبت کردن یا سخنرانی در یک گردهمایی باشد یا ارائه کردن یک ایده نزد شخص یا اشخاصی باشد و تمام این ها بوجود آورنده ی حس عدم لیاقت است.

3. سومین چالش ” آزاردهنده بودن و سخت بودن انجام آن کار ” است.

مواقعی که می خواهید برای اولین بار خارج از منطقه امن عملی را انجام دهید معمولاً احساس آزاردهنده بودن به شما دست می دهد.

برای مثال: یک شخص درونگرا مواقعی که می خواهد ارتباطاتی ایجاد کند و حتی صحبت هایی کوتاه داشته باشد حس عمیق ترسناک بودن را تجربه خواهد کرد.

4. چهارمین چالش ” ترس از مورد پسند بودن ” است.

ما نگران این هستیم که مردم این ورژن (نسخه) جدید از ما را دوست نداشته باشند چون خارج از دایره راحتی مان قدم برداشته ایم!

یک مثال شاخص در تحقیقات انجام شده آن است که یک کارمند ناامید که به شدت با یک تردید مواجه شده که زندگی او را بهم زده بود،می خواست به شخصی ابراز علاقه کند اما بیم داشت که مبادا مورد پسند شخص مقابل قرار نگیرد.

  استحکام و شکست ناپذیری

5. پنجمین چالش ” بحث اخلاقی ” است.

بعضی وقت ها مردم از نگرانی هایی بر حق در مورد رفتارهایی که انجام می دهند دارند.

برای مثال مواقعی که اخبار بدی یا مسئله حساسی را به شخصی می گویند یا تصمیم به اخراج یک کارمند می گیرند.

البته تعداد کمی از ما همه این پنج چالش را به صورت همزمان در مواقعی خارج از دایره راحتی مان رفتار می کنیم؛تجربه می کنیم.

اما حتی یکی از این مورد ها هم می تواند کار را سخت کند.درضمن اکثر آدم ها چنین تجاربی را داشته اند و مطمئناً در این زمینه تنها نیستید !

خارج شدن از دایره راحتی دشوار است
http://دایره راحتیhttp://ravanyari.com/%d8%b4%d8%a7%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%85%db%8c/
Rate this post

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.