فهرست مطالب

صفحات مهم

احساس بی تفاوتی

چرا در زندگی احساس بی تفاوتی می کنیم؟

نبود علاقه به انجام کاری،قابل درک است،اما چرا برخی ها،نسبت به نابود شدن زندگی خود بی تفاوت می شوند؟

چرا یک شخص به سادگی حاضر است اجازه دهد که زندگی اش در مقابل چشمانش نابود شود و هیچ کاری برای آن نکند؟

چرا یک شخص نسبن به انجام کاری که میتواند زندگی اش را متحول کند،بی تفاوت می شود؟

بی تفاوتی حالتی است که یک شخص،حرکت به سمت اهدافش را متوقف می کند.اگر یک دانش آموز تلاش برای مطالعه را متوقف کند و حس گناه نیز نداشته باشد،گفته می شود که او بی تفاوت است.در این جا به شما می گوییم که چرا احساس بی تفاوتی می کنید و به شما کمک خواهیم کرد که به بی تفاوتی خود غلبه کنید.

چرا یک فرد،با وجود اینکه به شدت به رسیدن به اهدافش نیاز دارد،نسبت به تلاش کردن بی تفاوت می شود؟

اگر یکی از بخش های بسیار مهم در زندگی شما دارای مشکلی باشد،ممکن است نسبت به دیگر بخش های زندگی خود که اهمیت کمتری دارند،بی تفاوت شوید.مثلاً اگر کار شما،مهمترین بخش زندگی شما بوده باشد و در آن بخش،دچار مشکلات بسیار بزرگی باشید،ممکن است حتی نسبت به خوردن غذا،رسیدن به ظاهر خود و غیره،کاملاً بی تفاوت شوید.مثلاً هرچند داشتن بدن مناسب برای شما مهم باشد،اما از آنجایی که اولویت اول شما،کارتان بوده است و در آن،نتیجه ی مطلوب را کسب نکرده اید،به سادگی ممکن است نسبت به سایر بخش ها بی تفاوت شوید.

احساس بی تفاوتی
http://احساس بی تفاوتیhttp://ravanyari.com/%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%86%d8%a7%d8%b3%d8%a8/

* تردید

وقتی تردید داشته باشید که انجام عملی،شما را در جهت رسیدن به اهدافتان کمک خواهد کرد یا خیر،حس بی تفاوتی خواهید داشت.فرض کنید که می خواستید ثروتمند شوید و به این منظور،تصمیم گرفتید یک تجارت اینترنتی را آغاز کنید.اگر نسبت به ثروتمند شدن توسط اینترنت،شک داشته باشید،حس بی تفاوتی را تجربه خواهید کرد.در چنین حالتی،هدف اصلی شما،پولدار شدن است اما به روشی که انتخاب کردید،شک دارید.به همین علت،بی تفاوت خواهید شد.

* از دست دادن حس امید

این مورد،رایج ترین دلیل بی تفاوتی است.اکثریت مردم،وقتی امید خود برای رسیدن به هدفی را از دست می دهند،بی تفاوت می شوند.کسی که برای بار بیستم،در کنار گذاشتن سیگار شکست می خورد،نسبت به سیگار کشیدن بی تفاوت می شود.نه به این علت که برایش مهم نیست،بلکه به این علت که امید خود را از دست داده است.

* بی تفاوتی و ترس ها اگر اعتماد به نفس و حس ارزشمند بودن در شما پایین باشد و به خود و مهارت هایتان،اعتماد نداشته باشید،ممکن است از انجام هرکاری که ارزش شما را تست می کند،ترسان باشید.

بی تفاوتی
اhttp://احساس بی تفاوتیhttp://ravanyari.com/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%db%8c-%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d9%88-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac-%d8%ae%d8%b4%d9%86%d9%88/

چگونه حس بی تفاوتی خود را متوقف کنید؟

برای توقف این حس بی تفاوتی،می توانید سه کار را انجام دهید :

1. انعطاف پذیر و سمج باشید .

وقتی یک روش،جواب نمی دهد،آن را رها کنید و روش دیگری را انتخاب کنید که شما را به هدف برساند. آنقدر تلاش کنید که به آنچه می خواهید برسید.

2. خود را از نظر شخصیتی رشد دهید.

اگر اعتماد به نفس داشته و به مهارت های خود باور داشته باشید،بی تفاوتی کمتری را احساس خواهید کرد.شما باید حس خوبی را به خود،و قدرت مقابله ی خود با مشکلات داشته باشید و این حس،با کار کردن بر روی مهارت های خود و افزایش اعتماد به نفس،ایجاد خواهد شد.

3. با افسردگی مقابله کنید.

افسردگی،وضعیت از دست دادن امید است ! اگر امید خود را از دست بدهید احساس بی تفاوتی خواهید کرد.بنابراین کافیست حس امید را دوباره به خود بازگردانید.با این کار خواهید دید که حس بی تفاوتی شما از بین خواهد رفت.

احساس بی تفاوتی
http://احساس بی تفاوتیhttp://ravanyari.com/%d8%aa%d8%b9%d9%87%d8%af-%d8%b9%d8%a7%d8%b7%d9%81%db%8c/

اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ خود را بنویسید